כל מה שצריך לדעת על רישיון לאופנוע ים

רבים בישראל מעוניינים להוציא רישיון שיאפשר להם לצאת לשיט בסירת מנוע או לרכב על אופנוע ים. עם זאת, חשוב להבין שכדי להשיט אופנוע ים או סירת מנוע נדרש רישיון לאופנוע ים. רגע לפני שנבין איך מתנהל מסלול הלימודים ואילו מבחנים נדרשים לצורך השגת הרישיון, נתחיל בכמה הגדרות. ראשית, רישיון לאופנוע ים הוא רישיון המוכר בשמו “משיט 11“, וזאת בהשוואה לרישיון משיט 12 שיאפשר הפעלת סירת מנוע. בעלי רישיון משיט 11 רשאים להשיט כל אופנוע ים באשר הוא, למעט אופנועים שבהם ארבעה מקומות. לשם השגת הרישיון נדרשת עמידה בשני מבחנים, באופן שאיננו שונה מהפקת רישיון נהיגה לכלי רכב. המבחנים הללו הם מבחן תיאוריה וטסט, מבחן מעשי – כאמור, בדיוק כפי שנדרש להוצאת רישיון לנהיגה על רכב פרטי, ממונע.

לימודים לקראת הוצאת הרישיון

הדמיון בין הוצאת רישיון לכלי רכב לבין הוצאות רישיון לאופנוע ים הוא בעובדה שנדרשים מבחן תיאוריה וטסט, אבל כאן, פחות או יותר, הדמיון נגמר. בכל הקשור למהלך הלימודים, הוצאת רישיון לאופנוע ים דורשת הרבה פחות זמן מאשר לימודים לקראת טסט לרישיון רכב. לימודים אלה לא רק קצרים יותר, אלא גם פשוטים וזולים למדי. עם זאת, כדי שהתהליך יהיה אכן קצר ופשוט חשוב לזהות שישנם שני מבחני תיאוריה, שאחד מהם מתקיים בעל פה, במעמד הטסט. לכן, לימוד רציני ומשמעותי הוא הכרחי כדי שניתן יהיה לעבור בהצלחה את כל השלבים הרלוונטיים. תוכלו ללמוד את החומר התיאורטי בעצמכם באתרי האינטרנט השונים, לשנן ולזכור בעל פה. לחלופין, תוכלו להצטרף לקבוצת לימוד במסגרת קורס מסודר שבו יועבר החומר המדויק, העדכני והטוב ביותר, כדי לאפשר לכם למידה משמעותית לקראת הבחינה, וכדי להבטיח שתחזיקו חומר איכותי ואמין.

הלימודים המעשיים – והמבחן

כאמור, הלימודים לקראת הוצאת רישיון לאופנוע ים הם פשוטים וקצרים, והדבר נכון גם בכל הקשור ללימוד המעשי. למעשה, סביר להניח שתוכלו להשלים את הלימודים המעשיים בתוך שלושה מפגשים בלבד, ובסוף השיעור האחרון יתקיים המבחן המעשי. במקרים מסוימים תוכלו גם להשלים את שלב הלימודים כולו ביום אחד. אם תשקיעו במהלך הלימודים ותשננו היטב את החומרים לקראת הבחינה, תוכלו לעבור בהצלחה – ובניסיון הראשון – את שני המבחנים. כדי שתוכלו להתמודד עם הלימודים ועם המבחן בהצלחה אין לכם כל צורך בניסיון מוקדם או בידע בתחום הימאות. אתם גם לא צריכים לעבור מבחנים לצורך הרשמה ללימודים או לעבור תהליך הכשרה מורכב. הוצאת רישיון לאופנוע ים דורשת מכם תהליך קצר מאוד של לימודים, מבחן מעשי ומבחן תיאורטי וזהו, מיד לאחר מכן תוכלו לצאת אל הים הפתוח ולהתחיל לרכב.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *